domy szkieletowe projekty

Jak zostać właścicielem taniego domu, czyli o projektach domów szkieletowych?

Beton, cegła, kamień – są to, według wielu, najlepsze, bo najtrwalsze materiały budowlane. Natomiast drewno jako budulec na dom jest uważane za gorsze i nietrwałe. Przeczy temu budownictwo jednorodzinne w Kanadzie i w Skandynawii, gdzie wiele domów jest drewnianych. Stoją przez dziesiątki lat, dobrze utrzymują ciepło, są tanie w użytkowaniu. Doceniają je też podhalańscy górale. Piękne chaty i przestronne drewniane domostwa harmonijnie wpisują się w górzysty krajobraz.

Dom z drewna – całoroczny czy letniskowy?

Drewno jest akceptowane przez wszystkich jako materiał na domki letniskowe.  W sielskim krajobrazie, użytkowane tylko w ciepłe pory roku, są chętnie stawiane na podmiejskich działkach i na terenach atrakcyjnych pod względem turystycznym. Zapewniają dobre warunki do odpoczynku i dają schronienie w trakcie niesprzyjającej pogody. Projekty domów szkieletowych z przeznaczeniem na domki letniskowe są bardzo popularne i rozchwytywane przez inwestorów. Jednakże domy drewniane, dobrze ocieplone mogą być i coraz częściej są użytkowane przez cały rok.

Domy drewniane – kanadyjskie, szkieletowe

W projektach domów szkieletowych pomysły architektów są oryginalne, niewiele przypominają tradycyjne budynki choćby ze Skandynawii czy Ameryki Północnej. Jednak technologia budowy domów drewnianych pochodzi z Kanady, toteż są one nazywane też kanadyjskimi.  Jako że jego podstawę stanowi drewniana konstrukcja szkieletowa (stawiana na fundamentach z betonu), ich inna nazwa to domy szkieletowe.

Ich budowa ma wiele zalet, a są to:

  • niższe o kilkaset złotych za metr kw. koszty budowy,
  • budowa trwa kilka – kilkanaście tygodni, przez co mniejsze są koszty ekipy budowlanej,
  • dom jest łatwy do rozbudowy (w przyszłości można powiększyć powierzchnię bez wyburzania ścian,
  • ściany zewnętrzne i działowe są cienkie, co zwiększa powierzchnię użytkową budynku, w porównaniu z domem tradycyjnym przy tej samej wielkości,
  • dzięki dobrej izolacji budynki są energooszczędne, a więc tańsze w eksploatacji (są ciepłe i ciche).

Tak więc, chcesz szybko i tanio zbudować dom, zdecyduj się na dom kanadyjski. Domy szkieletowe projekty są dostępne w każdym biurze projektowym.